Друштво Српских Родољуба
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Друштво Српских Родољуба

СРПСКИ НАРОДНИ ФОРУМ
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Списак секти које су регистроване до 1997. године!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Ultra-Patriot
Admin
Ultra-Patriot


Broj poruka : 166
Datum upisa : 06.10.2009
Godina : 32

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyUto Okt 06, 2009 8:08 pm

Доле наведене секте су регистровен до периода 1997. године. Нажалост данас их има сигурно 10 пута више, и стога се треба добро чувати деловања њихових поборника!

Spisak verskih grupa, registrovanih u Srbiji iz 1997.

1. Crkva Isusa Hrista Svetaca poslednjih dana (Mormonska crkva)
2. Prahrišćanska zajednica Univerzalni život
3. Zapadnopravoslavna crkva (ranije Starokatoličkacrkva)
4. Ošo Radžniš
5. Red mistične ruže - Ordo rosae misticae
6. Sathdža Sai Baba
7. Satanisti
8. Univerzitetski krstaški rat za Hrista (Campus crusade for Christ)
9. Ordo Templi Orientis - Red orijentalnih templara Gnostička katolička crkva - Sveti gral
10. Internacionalna škola zlatnog ružinog krsta Rozenkrojceri
11. Unifikaciona crkva (Unification Church)
12. Bela gnostička crkva - Ega
13. Hristova duhovna crkva - Pentekosti
14. Savez baptističkih crkava u Srbiji i SRJ
15. Hristova crkva Malo krštenje
16. Zajednica sedmog dana adventista Reformni pokret
17. Savez za transcendentalnu meditaciju Srbije - TM
18. Reformski pokret adventista Sedmi dan
19. Slovačka evangelistička crkva
20. Hristova crkva jevanđeoske braće
21. Jehovini svedoci
22. Vaišnavska verska zajednica Veda (Hare Krišna)
23. Hristova crkva
24. Novoapostolska crkva
25. Sai centar za univerzalni duhovni centar i obrazovanje
26. Društvo za očuvanje drevne kulture i tradicije Tibet - Džokčen
27. Protestantska verska zajednica
28. Nazareni
29. Slobodna crkva
30. Udruženje za izučavanje i primenu puta potpune duhovne samorealizacije sistemom Praksa istrajne
molitve
31. Crkva božija (Church of God)
32. Hrišćanska adventistička crkva
33. Božija deca (Children of God)
34. Reč života (Njord of life)
35. Međunarodna Hristova crkva
36. Sukio Mahikari
37. Crkva skupštine božije (Assemblies of God)
38. Šri Činmoj
39. Anglikanska crkva Svete Meri (The anglikan shaplaincdž of Sent Mardž in Belgrade)
(Milorad Janković, načelnik SUP-a u Požarevcu)

СТОП СЕКТАМА!
Nazad na vrh Ići dole
https://snfront.serbianforum.info
Gottesfreien
Admin
Gottesfreien


Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.10.2009

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 3:52 pm

У ком смислу регистроване?

Да ли су уписане у регистар "верских заједница" или је примећено њихово деловање?

Под бројем 7 се наводе сатанисти, а они као такви не могу бити уписани, па претпостављам да је примећена активност наведених секти, а од скоро је омогућена званична регистрација свега и свачега..
Nazad na vrh Ići dole
Ultra-Patriot
Admin
Ultra-Patriot


Broj poruka : 166
Datum upisa : 06.10.2009
Godina : 32

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 4:07 pm

Gottesfreien ::
У ком смислу регистроване?

Да ли су уписане у регистар "верских заједница" или је примећено њихово деловање?

Под бројем 7 се наводе сатанисти, а они као такви не могу бити уписани, па претпостављам да је примећена активност наведених секти, а од скоро је омогућена званична регистрација свега и свачега..

Нису званично регистроване, него је уочено њихово деловање на територији Републике Србије.

Нажалост данас свако може да региструје шта год хоће, јер закон који је донет од стране Демократске странке пре неколико месеци омогућава да троје људи, чак и малолетника да региструју шта им је вољ: организацију, секту итд...
Nazad na vrh Ići dole
https://snfront.serbianforum.info
milica

milica


Broj poruka : 22
Datum upisa : 07.10.2009
Godina : 32
Lokacija : KV - Ribnica

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 4:11 pm

А знали неко да каже које све секте делују у КВ?
Nazad na vrh Ići dole
Gottesfreien
Admin
Gottesfreien


Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.10.2009

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 5:03 pm

milica ::
А знали неко да каже које све секте делују у КВ?

Колико сам упознат, деловали су Јеховини сведоци који су иначе јака секта. Суботари су присутни - они себе називају адвентистима (Хришћанска адвентистичка црква), а ми такав назив не можемо прихватити, пошто и ми чекамо други долазак, те смо с тога и сами адвентисти - сви хришћани су адвентисти (назив “адвентисти” долази од латинске речи “адвентус”, што значи долазак). Субота је њихов знак распознавања, пошто празнују старозаветну јеврејску суботу. Интересантно је да је њихов први учитељ био амерички фармер Вилијам Милер. Више пута су безуспешно најављивали други долазак, тако да... Иначе, Милер је празновао недељу..

Јеховини сведоци су у суштини ближи Јеврејству него хришћанству. Учење Јеховиних сведока је концентрат и мешавина свих јереси које су осуђене на свих седам васељенских сабора Very Happy Невешто тумаче свето писмо на своју руку, изврћу итд...

Било је прича да у КВ-у има сатаниста, али ја лично сматрам да и ако их има, има их врло мало и то неорганизованих појединаца. Са друге стране доста има оних wanna be сатаниста - напржених клинаца (и клинки)...

У Кв-у постоји и нека отпадничка Еванђеоска црква, на челу са неким пастором Александром Витакићем, али они су смешни, углавном је сачињена од Цигана који су тамо махом због "хуманитарне" помоћи.

Могуће је да постоји још секти, а евидентно је да постоји велики број НВО које својом активношћу уништавају србску омладину.
Nazad na vrh Ići dole
milica

milica


Broj poruka : 22
Datum upisa : 07.10.2009
Godina : 32
Lokacija : KV - Ribnica

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 5:10 pm

Ја сам знала за тзв. адвентистичку цркву, мислим да је беше код Ктаоличке цркве? Такође сам видела и неку секташку просторију, мислим да беше евангелистичка, у улици код биоскопа кварт, иде се горе до оног компјутер шопа ''Бирограф'' и поред њега...завучено је...

Знам за многе случајеве када су секташи долази на врата многих људи и нудили им ''спасење и благостање'' Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Gottesfreien
Admin
Gottesfreien


Broj poruka : 40
Datum upisa : 08.10.2009

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 5:17 pm

milica ::
Ја сам знала за тзв. адвентистичку цркву, мислим да је беше код Ктаоличке цркве?

Да, у близини римокатоличке цркве. То су суботари.


milica ::

Такође сам видела и неку секташку просторију, мислим да беше евангелистичка, у улици код биоскопа кварт, иде се горе до оног компјутер шопа ''Бирограф'' и поред њега...завучено је...

Да, еванђеоска "црква" је у питању, улица - Цара Лазара..

milica ::

Знам за многе случајеве када су секташи долази на врата многих људи и нудили им ''спасење и благостање'' Rolling Eyes

То су углавном сведоци, којима је једно од дужности да сведоче од врата до врата..
Nazad na vrh Ići dole
labud

labud


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.10.2009

Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! EmptyČet Okt 08, 2009 7:27 pm

eee kad kod vas u maloj sredini deluje toliko sektasa...koliko li ih tek ima u BGD-u Question No
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty
PočaljiNaslov: Re: Списак секти које су регистроване до 1997. године!   Списак секти које су регистроване до 1997. године! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Списак секти које су регистроване до 1997. године!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Јереси и учења секти

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Друштво Српских Родољуба :: РЕЛИГИЈА! :: Деструктивно деловање секти-
Skoči na: